Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Bledi.hoxha. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje Bledi.hoxha, mirëserdhe në Wikipedian në shqip !
Gtk-dialog-info.svg

Kjo është faqja juaj e diskutimit, në të cilën do të merrni mesazhe nga përdoruesit e tjerë. Në qoftë se ke pyetje mund të adresohesh pa ngurrim tek Oda e fillestarëve, ku një përdorues me eksperiencë do të ketë mirësinë të të përgjigjet sa më shpejt.

Përpara se të redaktoni një faqe në Wikipedia ne do t’iu rekomandonim të lexonit se si redaktohet dhe formatohet një faqe. Gjithashtu është e këshillueshme që të përdorni livadhin tonë për të eksperimentuar përpara se të redaktoni një artikull në Wikipedia. Në qoftë se dëshironi të krijoni një artikull të ri ndiqni Kujdestarin e artikujve, i cili do t’iu ofrojë ndihmë hap pas hapi. Kujdes, ju nuk duhet të kopjoni tekst nga faqet e tjera në internet dhe ta vendosni në Wikipedia! Gjithashtu gjatë katër ditëve të para të krijimit të llogarisë nuk do të mund të zhvendosni faqe nën një titull të ri alternativ.

Për t’iu përgjigjur një mesazhi nga një përdorues tjetër, duhet të shkoni në faqen e tij të diskutimit dhe të shtypni komandën “Shto një temë (të re diskutimi)”. Mos harro që diskutimet e tua duhet ti nënshkruash me (~~~~) ose thjesht shtyp butonin Insert-signature.png në fund të mesazhit tënd.

faqen tuaj të përdoruesit ju mund të shkruani shkurtimisht rreth vetes tuaj në mënyrë që wikipedianët e tjerë të të njohim më lehtë. E këshillueshme do të qe përdorimi si stampës {{Babel}}. Në qoftë se dëshiron ti mund të vendosësh edhe vendbanimin tënd aktual në hartën e wikipedianëve.

Mos harroni të ndryshoni preferencat tuaja.

Wikipedianët të urojnë punë të mbarë! Liridon (diskutimet) 14 maj 2016 14:20 (CEST)Reply[përgjigju]

Në ndihmën tënde janë faqet:


Not Albanian? sq-0? Click here!


Përshëndetje Bledi.hoxha! Mirëseedhe në Wikipedian e gjuhës shqipe!
Wikipedia është një enciklopedi e lirë. Kjo do të thotë se gjithkush mund të jap një kontribut personal duke ndihmuar me dijet e tij. Kontribo edhe ti vullnetarisht në projekt!
Fillimisht, për t'u njohur me hapat e para që duhet të bëjnë përdoruesit e rinj në Wikipedia, të rekomandojmë të klikosh këtu. Për ndihmë më të avancuar mund të shfletonsh edhe faqet ndihmëse në shqip, ose ato në anglisht. Për pyetje më të hollësishme duhet të kontaktosh Kuvendin, se aty zakonisht do të marrësh përgjigjet më të shpejta e më me vlerë. Ki parasysh se dërgimi apo shkarkimi i materialeve që cënojnë sado pak të drejtat e autorit është i pa pranueshëm. Në qoftë se do të dërgosh apo të shkarkosh një material të cilin ti e ke publikuar edhe në vende të tjera, rekomandohet të konsultohesh më parë me stafin drejtues.
Bledi.hoxha, ti duhet të shkruash në gjuhën shqipe dhe të përdorësh gërmat Ë, Ç, ë, ç në fjalët e duhura. Artikujt duhen shkruar duke u bazuar nga parimi i pikëpamjes neutrale. Për çdo informacion apo paqartësi mund të pyesësh te Kuvendi një administrator ose një përdorues aktiv. Për këtë shiko "listën e ndryshimeve të fundit" (?). Për të hapur një diskutim të ri shtyp butonin (+) dhe fillo të shkruash tekstin. Mos harro që në fund të çdo mesazhi të lënë në faqet e diskutimit të firmosësh me ~~~~ ose edhe duke klikuar butonin përkatës tek shiriti i komandave. in line
Deutsch  -  English  -  Hrvatski  -  Nederlands
Mirëseerdhe Bledi.hoxha! Wikipedianët të urojmë punë të mbarë dhe të suksesshme.
Informacione
Gnome-x-office-presentation.svg 1. Udhëzues
Udhëzues për fillestarët
Gnome-image-x-generic.svg 2. Skedari
Rregullat e përdorimit të figurave
Tools.svg 3. Sigurimi i cilësisë
Ndihmo dhe ti!
Gnome-help-browser.svg 4. Ndihmë
Ndihmë në wikipedia
Gnome-help-faq.svg 5. Faqja kryesore
Këtu diskutohen dhe merren vendime të rëndësishme
Gnome-system-log-out.svg 6. Ndihmë të shpejtë
Për punë në wikipedinë
Stop hand.svg 7. Politikat e Wikipedias
Konflikt interesi ?Politikat e bllokimit !


--PLANETI DISKUTO 15 maj 2016 09:41 (CEST)--Reply[përgjigju]

AnamoravaRedakto

Pershendetje Bledi! Pashe qe kishe krijuar nje artikull me titullin Rajoni i anamoraves, qe ishte kopjim i artikullit Anamorava. Ne në Wikipedia nuk krijojme dy artikuj per te njejten teme, por ridrejtojme njerin artikull te tjetri duke perdorur #RIDREJTO [[Artikulli ku deshiron te ridrejtohet artikulli aktual]], prandaj po e ridrejtoj edhe artikullin tend. Gjithashtu mundohu qe emrat e vendeve t'i shkruash me shkronje te pare te madhe, si dhe te perdoresh germat ë dhe ç (ne artikuj, ne diskutime nuk je i detyruar t'i perdoresh). Pune te mbare. --Olsi (diskutimet) 17 maj 2016 23:44 (CEST)Reply[përgjigju]

Krijimi i ArtikujveRedakto

Përshëndetje Bledi,

Si përdorues i ri që je, jemi shumë tolerantë, prandaj shpresoj se nuk e humb entuziazmin për të kontribuar në Wikipedia. Artikullin tuaj Kosova ne uefa e ridrejtova tek Federata e Futbollit e Kosovës, arsyeja pasi nuk ishte enciklopedik (ishte i kopjuar nga portalet informative).

Mos u shqetëso, kush punon gabon. Unë ju rekomandoj të vazhdoni të punoni në projektin Wikipedia:WikiProjekti Spanja, e më pas të merrni pjesë dhe argëtoheni në lojën Aventura në Wikipedia, derisa të krijoni një përshtypje më të qartë rreth wikipedias. Për gjithçka që ke nevojë, lirisht pyet. Punë të mbarë.--Liridon (diskutimet) 18 maj 2016 10:43 (CEST)Reply[përgjigju]

Të lumtëRedakto

Je duke punuar pa pushim dhe koordinatat që po i fut janë të gjitha të sakta të lumtë , vetëm vazhdo kështu Zmarlind5 (diskutimet) 10 dhjetor 2017 13:25 (CET)Reply[përgjigju]