Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Shefi454512. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Vizionar

Vizionari

-Duke menduar ose planifikuar të ardhmen me imagjinatë ose mençuri -Një person me ide origjinale për atë se si do të jetë ose si mund të jetë e ardhmja

PerkthimetRedakto

Pershendetje Shefi454512. Po ben vertet nje pune te mire me perkthimet nga anglishtja ne shqip te disa artikujve, por te lutem te ruash edhe strukturen e artikullit, sic eshte ne Wikipedia anglisht. P.sh. artikulli te ndahet ne seksione, te kete lidhje te brendshme, referenca, kategori etj. Nje menyre per ta bere kete eshte duke kopjuar tekstin burim te artikullit ne anglisht dhe pastaj duke bere ndryshimet perkatese ne shqip, ose me thjesht duke perdorur faqen speciale Speciale:ContentTranslation. --Olsi (diskutimet) 24 nëntor 2020 16:08 (CET)

Ok Shefi454512 (diskutimet) 24 nëntor 2020 16:09 (CET)

NdaloRedakto

Ne fakt tani e vura re qe po perdorni Google Translate per te perkthyer tekstin nga anglishtja. Ju lutem ndaloni, nuk kemi nevoje per perkthime te tilla. Nese deshironi, mund t'i perktheni vete, por jo te perdorni Google Translate. Ky do te jete paralajmerimi i fundit, nese vazhdoni, mund te bllokoheni. Gjithe te mirat. --Olsi (diskutimet) 24 nëntor 2020 21:33 (CET)