Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Xixa. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.Tung

Po e shohe se je duke shkruajtur shumë për filmat shqip, dhe mendova të të jap disa këshilla për ta lehtësuar punën e krejtve këtu:

 • Artikujt nuk kanë nevojë të nisen me pikë (*) ose me dy Pika (:). Këto pördoren vetëm në raste të veçanta dhe atë kur krijohen lista (*) ose në diskutime që të mos ngatrrohen diskutimet me njëra tjetrën. Nëse ke nevoj për kryerresht shtype dy herë Enter dhe kështu e krijon atë.
 • Pika e dytë të kisha lutur shtova artikujve mbi filmat edhe Kategorinë në fund. Na kishe kursyer shumë punë të gjithve nëse e bën edhe këtë. Dhe atë si vijon, kuptohet viti duhet të jet viti i prodhimit të filmit:

{{film-cung}} [[Category:Filma Shqip]] [[Category:!Film]] [[Category:Filma 1996]]

 • Dhe një gabim drejtshkrimor je duke e bërë tërë kohën. Fjala Regjisor shkruhet me S e jo me Z.

Shpresoj se nuk më keqkupton dhe të dëshiroj më tutje punë të mbarë. tung --bet_0 2006 Maj 26 12:39 (UTC)

Azem Hadari

E lidha Figura:Memoriali i Azem Hajdarit pranë PD-së.jpg me artikllin Azem Hajdari --Hipi Zhdripi 24 Gusht 2006 11:42 (UTC)

Figura:Ura e Mesit.jpg ku i bjen kjo?

Ku ti dergoj nja dy fotografi te mis fusesh ne wikipedia!--P 3 nëntor 2011 14:14 (CET)

[[Figura:Ura e Mesit.jpg|thumb|right|200px|Ku i bjen kjo]] e jep:

 
Ku i bjen kjo

Figura!!!

Diçitura e fotografisë është gabim. Duhet shkruar "Guidë".

Ura e mesit është në Shkodër! Mund te vendoset tek artikulli për këtë qytet. Do ishte mirë që të ketë një artikull për Urën. ka disa artikuj për të në gazetat shqiptare. (më duket panorama dhe shekulli)129.240.157.88 7 Shtator 2006 16:56 (UTC)

Skënder Luarasi

ka qe me pare nje artikull mbi Skender Luarasi. Shikoji nese mund ti bashkosh te dy (me Skender P. Luarasi) dhe pastaj te besh nje kalim nga njeri emer te k tjetri!!!!129.240.157.88 10 Shtator 2006 17:13 (UTC)

Ngarkimi i skedareve

 • Pershendetje. Skedaret qe bashkangjisni duhet te keni parasysh te drejtat e atij skedari (fotoje) si dhe te e lidhni ndokund sepse ju nese e ngjisni nje foto dhe nuk e lidhni askund ajo dmth nuk ka asfar funksioni dhe nenkupton grisjen e asaj fotoje. (Puntori 11 Shtator 2006 12:38 (UTC))
Në shtesë për sa i përket më sipër, fotografitë mund të ngarkohen edhe tek commons, dhe mund të përdoren direkt edhe këtu duke qenë të ngarkuara atje. Dori | Diskuto 11 Shtator 2006 12:41 (UTC)
 • Xixa nuk e di se cfar mendimi ke por mos ngarko skeda sepaku pa shkruar se nga e ke marr ose ndnje lisence. Skam asgje kunder teje por nese ne nje koh te caktuar nuk do te i licencos fotot qe ke sjell, ose nuk do te shkruash linkun ku i ke marr do te fshihen. Pastaj mos u hidhero. Puntori (diskutimetredaktimetbllokimembrojtjegrisjezhvendosje)

Xixa, je duke ngarku shume skeda qe ndoshta me vone mund te grisen, sepse duhet te jene te licensuara. Ti bej si te duash, por une vetem dua te ndihmoj me nje keshille shoqerore. Me respekt Uni

O Xixë

O Xixë na kalle krejt. Po tregona nëse i ke bo vetë une i paraqesë në commons e masanej mujin me përdorë edhe në gjuhët tjera. Apo po ki qefë me i majtë vetem për ne fotografit. Nejse.

Po mos prito shkruj në fushën e madhe dishka shkurt prej nga e ke foton.--Hipi Zhdripi 24 Shtator 2006 21:22 (UTC)

artikulli i 10.000

Është koha për artikullin e 10 000-të a ke një artikull të mirë.

figurat simbole 01 - 04

A ke pyetur ti te albasoul që i ke kopjuar këto figura prej atje. fjalën e kam për: Figura:Simbole 01.jpg, Figura:Simbole 02.jpg, Figura:Simbole 03.jpg dhe Figura:Simbole 04.jpg. nëse nuk ke leje për publikimin e tyre atëherë ato do të grisen. tung --bet_0 17 Nëntor 2006 11:24 (UTC)

Pasi nuk e sheh të arsyeshme të më përgjigjesh, unë e vlersoj se ti për këto figura nuk ke leje publikimi dhe ata do të grisen. tung --bet_0 17 Nëntor 2006 19:14 (UTC)

VINI RE!

Sa i perket fotografive do te filloje mbledhja e tyre, pra fotografite qe jane pa autoresi do te grisen. fotot e fundit tengarkuara, pamje nga tirana jane pas asnje lisence keshtu qe ju i keni ngarkuar dhe duhet treguar llojin e lisences ose do te grisen se shpejti. (Puntori 20 Shkurt 2007 22:30 (UTC))

Disa nga fotografitë duket që janë nga Aurel Duka, dhe nëse s'je Aurel Duka s'mund t'i vendosësh këtu nën domain publik. Ato do të grisen, por ka dhe të tjera ku autorësia s'është e qartë. Të lutem shko dhe vendos stampën {{grise|nuk ka licensimin e duhur}} tek ato që fotografi që ke ngarkuar pa pasur licensimin e duhur dhe mos ngarko fotografi të tjera pa pasur leje nga autori për licensimin. Faleminderit. Dori | Diskuto 17 Nëntor 2007 21:30 (UTC)

Figurat

I nderuar perdorues Xixa gjer tani cdo reagim i ber ndaj teje ka kaluar pa reagim nga ana jote kjo per mue nenkupton ose pajtimin tend me reagimin ose injorimin e shenimeve tona.

Tani po te lajmeroj se jam duke i rregulluar punet e fotografive te ngjitura nga tegjith dhe pash se ti ke ngjitur mbi 800 fotografi nga te cilat 90% jane pa lisence.
Fotografite pa lisence jan te grumgulluara ketu.
Nese ti nuk i lisecon fotogragitu tua (dmth nese i ke marr diku ne ndonje tjeter wikipedia e tregon nga e cila e nese i ke marr nga tjeter burim tregon se cfar lisence kan) atehere fotografite seshpejti do te grisen. Ta bej me dije se tegjitha ato pa lisence do te grisen pa dallim se jane 5, 50 apo 500.
E drejta jote eshte te vazhdosh si te duash, kurse ne duhet mbrojtur rregullat (ashtu edhe ti por ti nuk po i perfill.) (Puntori 26 Shkurt 2007 14:22 (UTC))
Te lutem kur i licencon fotografite kategorizoj kategorit i ke ketu: Category:Foto sipas temës, nese nuk ka teme perkatese vendoja: Category:Wikipedia:Foto pa kategori ([[Category:Wikipedia:Foto pa kategori]]). Falmenderit per mirkuptim. (Puntori 27 Shkurt 2007 17:50 (UTC))

Figura pa lisence

Figurat:

 • 100 Franga Ari viti 1926.jpg
 • 100 Lekë viti 1993.jpg
 • 20 Franga Ari viti 1926.jpg
 • 5 Franka Ari viti 1926 pjesa e përparme,.jpg
 • 5 Franka Ari viti 1926 pjesa e përparme.jpg
 • 5 Lek viti 1925 . Ana e përparme..jpg

jan grisur sepse kan qene pa lisence. (Puntori 11 Mars 2007 18:17 (UTC))

Figura Monedha Ilire e Shkodrës.jpg dhe Tirana 013.jpg u grisen per shkak te mungeses se licenses. (Puntori 13 Dhjetor 2007 11:39 (UTC))

Fotot

Fotot që e kanë këtë shenjë   në wikit tjera, nuk kanë nevojë të bëhen Upload edhe njëherë në Wikin shqip. Ato mundesh thjesht ti lidhish në artikuj pa i bërë upload, vetëm kopjoe emrin. tung --bet_0 16 Mars 2007 11:42 (UTC)

Me kohe do te duhet qe edhe fotot qe jane me lisence e qe jan ne Commons te i grisim. Kur deshiron dicka te ngarkosh fillimisht shih ketu
dhe nese nuk eshte atehere ngarkoje. . Sa i perket dardhes ka sa te duash foto ne Commons. (Puntori 30 Mars 2007 09:28 (UTC))

Filma shqip

Tung Xixa,

meqe po i punon filmat kopjoje edhe stampen e filmave ne cdo artikull ja kjo eshte (kopjoje keshtu qi eshte sepse atje ku ka dal XIxa del emri i filmit:


Xixa
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Xixa
Origjinali Xixa
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Prodhuesi i filmit:
Aktorë kryesorë


Shendet. (Puntori 13 Prill 2007 09:40 (UTC))

Pullat

Tung Xixë!

Çka mendonë pasi që je mbeldhës i pullave do të ishte mirë që ta bëjmë një libër. Për Enciklopedi është numër shumë i madhë. Si do që të jetë ndoshat do të ishte mirë që ti bartim edhe atje apo në Commons, prej nga mund të i shpërndajmë në gjitha proektet. Nëse të duhet ndihma për ngarkimin e figurave në Commos mos nguro pyet.--Hipi Zhdripi 24 Maj 2007 00:03 (UTC)

xixë

Vetmia e zërave Ç’është jeta a një njeriu Hani me dy Porta nëse janë tujat, shkruhje bile ku i ke marr. na e bëjm një libër me b:Tregime popullore po ato duhet të jenë të plota.--Hipi Zhdripi 21 Qershor 2007 01:00 (UTC)

Komunikim

Firma juaj per te ndihmuar te rinjte

Tjeta Xixa!
Meqense je nje perdorues aktiv ketu ne Wikipedia ne Shqip, doja te te pyesja neqofte se do te lesh perdorimin e firmes tende per faqet tung.
Rroboti im, siç e dini, vendos "tung" ne faqet e perdoresve te rinj me firmen nga mbas. Tani ai mund te vendos edhe firma ne menyre te rastesishme. Po shpjegohem: ne faqen Wikipedia:Tung_log/User jane listuar firmat qe perdoren per ti çuar kur çohet stampa tung; rroboti i karikone ato dhe çdo perdoruesi te ri i çone (tung)+firmen, firem e rastesishme, njera pas tjetres ato qe jane te lista.
Kjo gje sherben per te ndihmuar perdoruesit e rinj te kene nje pike mbeshtetje kur kane nevoje.
Ju lutem, sepse u lodha duket pare gjithnje firmen time.  

Nese je i interesuar te lutem te vendosesh firmen tende ketu (te kerkuesit)

Faleminderit, Eagleal  1 Korrik 2007 13:20 (UTC)

Kostaq Kota

Shiko: Kostaq Kota, data e mandatt të dytë nuk është në rregull 5 shtator, 1928 - 13 janar, 1928.--Hipi Zhdripi 8 Shtator 2007 05:41 (UTC)

Lista e ambasadorëve të Shqipërisë

E riemerova : Lista e ambasadorëve të Shqipërisë sepse me Lista e ambasadorëve shqiptarë përfshihen edhe ambasadorët shqiptarë nga Maqedonia, Kosova, ish Jugosllavia etj. Shih edhe një here artikullin dhe përmirëso në rradhitjen e propozuar. (Puntori 22 Nëntor 2007 11:26 (UTC))

Fotografite

Pershendetje Xixa,
Fotot Luan Zhegu.JPG dhe Ema Qazimi.JPG nuk jane kopertina te albumeve, por Tv-screenshot, mendoj se eshte me mire t'ua nderrosh lisencen dhe t'ua vendosh si Tv-Screenshot. Stampa eshtekjo: {{Stampa:Film-screenshot}}. (Puntori 12 Dhjetor 2007 12:48 (UTC))

Paraqiotja e artikujve

Pershendetje Xixa
Stili i paraqitjes se artikujve keshtu, nuk eshte i pranueshem ne enciklopedi. Cdo artikull qe po e krijon po duhet me e permiresu. Mendoj se nuk eshte fer vetem te "hedhen" ashtu informatat.
Flm per mirkuptim. (Puntori 16 Prill 2008 12:29 (UTC))

Figura pa licencë

Figura:Gazmend Oketa.JPG u gris pasi që nuk kishte licencë. --bet_0 10 Maj 2008 08:02 (UTC)

Figura:Beteja e Albulenës.jpg

A ke gjë kundër bartjes në kryeprojektin e figurave.--Hipi Zhdripi 30 Qershor 2008 23:38 (CEST)

Cioto ?

Nuk shoh Cioto në Internet. Duket se Cioto nuk eksiston !

Cilat janë coordinatevet në Google Earth ?

(Non trovo Cioto su Internet. Lei potrebbe dare informazioni più precisi ? Grazie.)

--CUSENZA Mario 4 Korrik 2008 21:31 (CEST)

Xixa, e drejte eshte qe ti si kreijues i artikullit te reagosh dhe te japash pergjigje sepaku nga i ke marre ato informata mbi kete artikull. Nese nuk sillen informacione (referenca) artikulli do te griset. Puntori 10 Korrik 2008 12:13 (CEST)

Largimi i figurave nga artikulli

Pershendetje,
tek artikulli i Skenderbeut ke formuar nje fotoalbum brenda artikullit. Kjo bie ndesh me rregullat e wikipedias. Pra ti duhesh qe ato foto ti ngarkosh tek Commons dhe atje te formosh album dhe pastaj commons te lidhet me artikullin. Sido qe te jete fotot seshpejti do te largohen nga artikulli keshtu qe do te mbeten pa funksion tek wikipedia shqip. Puntori 5 Nëntor 2008 23:52 (CET)

Grisja e artikujve

Sipas votave ne Kuvend, është vendosur që artikujt e shkurtë të mos grisen (shumica, thuajse të gjithë ishin nën autorsinë tënde). Pra duke e marr reagimin serioz ndaj cungjeve shihet se këso lloj artikujsh janë të pa pranueshëm në thelb. Une të kisha sugjeruar që në të ardhmen të mos hapësh artikuj të tillë sepse çështje e ngjashme do të ngrihet përsëri dhe pastaj, me keqardhje po të them se une jam për grisje të artikujv të tillë por kam respektuar punën tuaj qe keni bërë, pastaj do të jem për grisje të artikujve shumë të shkurtër.
Me respekt Puntori 10 Nëntor 2008 21:38 (CET)

Librat

Nuk eshte fer qe librat qe po i vendose sebashku me materialin pershkrues te mos referohen. Pershkrimin qe po i jep librave eshte i marr nga editues tjere ne faqe tjera interneti dhe prap burimi nuk eshte referuar, mendoj se kete patjeter duhesh te e besh sepse autoresia e pershkrimit eshte e tjeterkujte. Puntori 12 Dhjetor 2008 11:07 (CET)

Figura:Xhevahir Spahiu.JPG

Hi, I would like to upload this pic on commons. But the PD is not compliant with commons. Could you check the license and upload it on commons. Or tell which license is the right one. Best regards. Zil 6 Janar 2009 00:14 (CET)

Or better: Is it your work, or where did you take the image from? Only the author can release an image into the public domain. If this image is used under the terms of fair use you should mark it as such. I have the same problem with Skeda:Ilir Meta.jpg. --Martin H. 20 Mars 2009 03:22 (CET)
Are marked as "Missing source" on Commons, because it is unclear who created the photos. --Martin H. 20 Mars 2009 03:24 (CET)


Pershndetje

ju kisha lutur te ja jipni nje shikim kesaj [1] dhe te vlersoni edhe ju kete shkelje arbitrare. ta japesh mendimin tend Tung--Niki007 30 Qershor 2009 17:43 (CEST)

Invite to work on the SFK09

Hello We are working on creating a workgroup for wikimedia kosovo http://sfk2009.ning.com/group/wikimediakosova and have an event on august 29/30 in Prishtina. We would like to invite you to come. http://www.kosovasoftwarefreedom.org/index.php/sfk09/call-for-papers.html

Thanks,

mike —Mdupont 9 Korrik 2009 11:58 (CEST)


Pershend

Me jep nje dore ndihme

kam ca fotografi qe dua ti fus a mund te me shpjegosh ne menyren me te thjeshte si ti vendos fotografite.

kam pershtypjn qe diku kam lexuar se sis futren provova por nuk ia dola me sukses.

me falenderime paraprakisht--Sankt Georg 11 Gusht 2009 13:35 (CEST)Pêrshëndetje Sankt Georg

Pasi të futesh me emrin tënd (nofkë) tek wikipedia, kliko në krahun e majtë tek kuadrati "ngarko skeda". Pastaj kur të çfaqet në ekran faqa "ngarko skeda" kliko tek parcourir. Pasi të kesh gjetur figurën që do të futësh, kliko tek figura dhe pastaj më poshtë kliko tek kuadrati ngarkoje. Xixa

RROFSH

SAPO NGARKOVA FOTOGRAFINE E SHPELLES SE HAXHI ALIUT PO ME PASKA DALE KOKA. MUND TA RREGULLOSH TIA HEQESH KOKEN UNE NUK E BEJA DOT. fOTON E KAM BERE VETE.--Sankt Georg 11 Gusht 2009 17:03 (CEST)

Translation of a short story

Hi my friend!

I would like to request something from you. Yes, translation. I hope, it's not a bad thing for you. Some years ago I wrote a (really) short story about a lonely man (actually symbolized the Saami nation). I translated into some languages and I thought, it would be great to have it more, like also in Shqip :) I made this page, the English translation is somewhere there. You can put the Shqip translation there. Thank you again! Sorry for my disturb... :( - hu:User:Eino81

Per fjalorin sinonimik te shqipes

Mendoj se permasat e fotografise i tejkalojne ato realistet

une jam qe fjaloret enciklopedike t te kene permasat me te medha--Papa-Zhuli 1 Shtator 2009 16:20 (CEST)

Image

Hi. Are you the author of Skeda:Përmeti.jpg, can I upload it to commons? The PD licence is not clear enough at the moment. Michiel1972 24 Nëntor 2009 23:47 (CET)


Varrea e fterres

si ta dergoj kete foteografine qe sapo ngarkova te varrea e fterres--Papa-Zhuli 14 Dhjetor 2009 17:56 (CET) Megjithate mundohu te ma shpjegoshse si behet lidhja

RRofsh! NUk ma tregove se si futet ne vendin ku dehuet se Sommer nights dream me ngarkoi edhe tre fotografi dy per fterrene dhe nje per Borshin Ppo se pate bezdi mi fut te Fterra se i coj vet tek vendi ku duhet.--Papa-Zhuli 15 Dhjetor 2009 20:58 (CET) Po nuk mbi ngarkove ato fotografite me

arsimi ne fterre

tung--Papa-Zhuli 21 Dhjetor 2009 16:04 (CET)


Urime

po ben shume pune te mire me fotografite--79.106.109.4 14 Mars 2010 18:51 (CET)

Artikuj per grisje

Kam hapur nje votim ketu, votoni dhe komentoni per artikujt te cilet i kam kandiduar per grisje.--Liridon 15 Korrik 2010 23:55 (CEST)

Skeda

Ju lutem zotri, kur ju dot ta ngarkoni një skedë mbusheni Stampanë ne faqe:

 • Përshkrimi: Çfarë tregon Skeda?
 • Burimi: Prej nga e ka Uploader këtë imazh?
 • Autori: Kush e ka kriju fillimisht këtë imazh?
 • Data: Kur është krijuar kjo imazh?
 • Leja: Si mund të dini se ju duhet të përdorni këtë imazh? Ka të lejuar autori ty ngarkimin?
 • Versione tjera: Si e ka emrin një tjetër version të kësaj imazhit.

Faliminderit. --Mikullovci 16 Korrik 2010 11:33 (CEST)

Stampa:Infobox libër

Pershendetje xixa

A ke mundesi te perdorish kete stampe Stampa:Infobox libër per artikujt me libra, dhe mundesisht ca referenca (burime) per te dhenat e librit.--Liridon 3 Shtator 2010 11:20 (CEST)

Kontrolla e cilësisë

Tani je nje reviewer. Per me shume informacion shih Wikipedia:Kuvendi (seksionin Vandalism on sq.wikipedia ose Flagged Revisions). Për pyetje rreth privilegjëve të reja më pyet pa nguxim. Perdori me ndergjeshmeri keto privilegje. Nje pune te mbarre.--Mikullovci 9 Nëntor 2010 21:35 (CET)

Wikilajme

Pershendetje! Ju lutem redaktuesve te Wikipedia-s te kontribujone sado pak tek test-projekti Wikinews Shqip ne menyre qe te krijohet. Per momentin ka vetem 2 redaktues por per tu krijuar duhet te kete me shume. --Laijmova 24 Nëntor 2010 17:48 (CET) jfjnfjjjfjgngjmkgfvfdkjbgjkfjktgjklfjkgjkljkjgkljjkjhjhjhjkgjdfkhgkfdjgkfbjkldjgjfhjghjngbdfdvdhrjt jjjgjgjk nk f j fgoj bojfkl oirjr j jqjh qhR HOIJ IJIO JF EJKFJIO EJIO JEWFE JOI iojfjf v jirtf ieimgkgkk

Votim

Ju lutem votoni këtu. --Olsi (Diskuto) 26 qershor 2011 18:02 (CEST)

foto?

nje shoqja ime do te fuse disa foto per rrugen ekombit si ti fus? --Flokarti 28 qershor 2011 12:42 (CEST)

Faqja kryesore

Përshëndetje Xixa,

Këtu mund marrësh pjesë ose mund të votosh për një dukje të re e faqes kryesore. -- Tfts · (Diskutim) 18 korrik 2011 19:16 (CEST)

Dhimiter Xhuvani

Pershendetje Xixa,

Jam duke e perpunuar faqen e Dhimiter Xhuvanit ne Wiki ne gjuhen angleze dhe me duhet fotografia qe ju e keni vendosur ne Wiki-n shqip. Kerkoj pajtimin e juaj per ta perdorur te njejten fotografi ne Wiki-n anglez.

Shpresoj ne pergjigje te shpejte, Epicurus B. 4 nëntor 2011 16:13 (CET)

jep nje dore qe te perkthehet artikulli Rezistenca gjatë Luftës së Dytë Botërore

duehte edhe ndihma jote

Perkthime rregullash

Pergezime per numrin e jashtezakonshem te artikujve qe keni shkruar. Do te desha te shihni pak kete thread qe kam hapur per nje projekt perkthimi te rregullave kryesore te wikit. Mendova qe do ishit i interesuar. Ju ftoj te merrni pjese. Sportishqiptar 22 nëntor 2011 20:21 (CET)

Xix! ndriçofsh ngahera!

Mi co nja dy fotografi te Ftrres te fshti Fterre dhe te treten te Varrea e Fterres te lutem me nderime! Dhe gezuar Festen!

--Sankt Georg 28 nëntor 2011 12:15 (CET)

Kulla e vrojtimit në Durrës

Përshëndetje! Para ca kohësh keni hedhur një foto të kullës e vrojtimit në Durrës, por që mund t'ju siguroj që kjo [2] nuk është kulla e vrojtimit të Durrësit foto të sajë mund ti gjeni këtu http://www.unc.edu/~rowlett/lighthouse/alb.htm edhe nëse keni kohë mund ta ndërroni. Miqësisht IH 28 dhjetor 2011 16:38 (CET)

Kodi Civil 1929

Ckemi si ja kalon? vura re qe ti ke krijuar artikullin per Kodin Civil te 1929. E ke gje ti si kod se duhet te te pyes per nja dy nene?? Tung --Arensi (diskutimet) 10 prill 2012 08:43 (CEST)

Votimet per Wiki-projektin UEJL 2012

Pershendetje Xixa,

Ne wikiprojektin e organizuar nga Wikimedia Maqedoni, Ministria e arsimit, dhe Universiteti i Europes Jug-Lindore ka perfunduar punimi i artikujve, jo aq i suksesshem sa pritej por shpresojme vitet e ardhshme te kontriboje me shume. Gjithsesi, ka nje kohe per tu votuar artikujt nga studentet dhe perdorues tjere te wikipedias, te votohet se cilet jane artikujt me te mire te punuar gjate ketij projekti. Secili perdorues ka te drejte te votoj 3 artikuj te ndryshem, dhe nese keni kohe shihni artikujt dhe vlersoni cilet jane me te mire.

Wikiprojekt: Wikipedia:WikiProjekt UEJL 2012
Votoni :Votimi për artikull më të mirë

--Liridon (diskutimet) 23 qershor 2012 11:30 (CEST)

Ndihme

Pershendetje Xixa,

Kam punuar ne disa faqe dhe jam ndeshur me nje problem konsistent: kur bej redaktimin dhe e shikoj faqen ne "Parapamje" faqosja e faqes duket ne rregull. Mirpo kur i kryej ndryshimet fillimi i kapitujve pothuajse bashkangjitet me vijen ndarese. Mund ta shikoni faqen e Agron Tufa dhe me jepni nje mendim se cfare jam duke bere gabim? Do ta dija shume pernder. Flm. --Tiranaere (diskutimet) 24 korrik 2012 11:30 (CEST)

Blendi Fevziu

Pershendetje Xixa, me vjen keq qe m'u desh ta rrikthej foton e Fevziut ne madhesine origjinale (300 pixs) pas nderhyrjes tende. Jam dakord qe 200 pixs duket me estetike, por zvoglimi i saj perfundon ne zhdukjen e imazhit nga faqja. Te pergezoj per punen e mire dhe te palodhur qe po beni. Ju lutem te mos harroni t'i shikoni ne parapamje ndryshimet e tua qe te evitohen gabime te tilla pa dashje. Faleminderit.--Tiranaere (diskutimet) 27 korrik 2012 20:40 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 13:48 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 13:52 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 13:56 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 13:57 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 13:59 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 14:03 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 14:04 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 14:07 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 14:08 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 14:15 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 14:17 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 14:20 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 14:30 (CEST)


Burim "fotografie"

Mund të rigjesh burimin që përdore për skedën[3].--ZjarriRrethues (diskutimet) 1 tetor 2012 20:44 (CEST)

Nje lutje! edhe nje dhe e fudnit

Sapo ngarkova nje foto te Sali Vranishtit qe eshte me e mire se egzistuesja dhe familja e kish me deshire te jete kjo dhe jo e vjetra mirepo nuke lidh dot me tekstin ! Nuk e di si behet te lutem ma lidh sa me pare http://sq.wikipedia.org/wiki/Skeda:Sali_Vranishti.jpg te fala--Summer nights dreams (diskutimet) 24 nëntor 2012 18:23 (CET)

RRofsh se ata te familjes jane gezuar shume! Po qe se behet ma fut ne edhe kete foto te Maman Sali. Fotografine e futa ja ketu eshte http://sq.wikipedia.org/wiki/Skeda:Scan0187_1.jpg Te fala--Summer nights dreams (diskutimet) 25 nëntor 2012 20:22 (CET)

Admin

E kam pare punen tuaj voluminoze per vite me radhe dhe do te doja t'ju pyesja nese do ta pranonit po t'ju sponsorizoja si administrator. Une administrator s'jam dhe sponsorizimi im mund te kete pak peshe, po mendoj qe ju e meritoni dhe une do beja pune te mire per paraqitjen e kandidatures suaj. Si mendoni, a keni besim se mund t'ju sponsorizoj mire, dhe a mendoni qe mund ta beni? Dhe sidomos: a doni ta beni? Puna e administratorit eshte nje cike me e veshtire ne wikin shqip ne krahasim me ate anglez psh, pasi ne si wikipedia shqiptare kemi pak rregulla, po pikerisht ato do te doja te punonim bashke qe t'i shkruanim ne fillim. Pastaj ato rregulla do zbatohen. Ju jeni nje njeri qe ka lexuar e shkruan shume, dhe jeni personi i duhur per t'u bere administrator, per mendimin tim. Me thoni c'mendoni, ju lutem. Pasthirrma (diskutimet) 27 nëntor 2012 22:35 (CET)

A ka mundesi te fusesh nje foto te permendores se UCPMB te Presheves

http://sq.wikipedia.org/wiki/P%C3%ABrmendorja_e_U%C3%87PMB-s%C3%AB_(Preshev%C3%AB) ne se nuk ke ose do te dergojne ose mund ti marresh ketu http://www.facebook.com/jetanepresheve?fref=ts--P (diskutimet) 24 janar 2013 11:11 (CET)

Dekorate

  Dekorate per Merita Kombetare
Per mijera artikuj per librat e Shqiperise dhe shume te tjera, te cilat hedhin faren e mbjelljes se kultures. Faleminderit per kontributin tend te vyer! Tetovo boy (talk) 11:27, 21 March 2013 (UTC)

Ndihmë për Kontrollim

Përshëndetje,

Nëse ka mundësi të Miratoni/Zhbëni ndryshimet e kryera tek [4]. Përsa i përket referencave apo citateve do të përpiqem t'i gjej dhe t'i shtoj nga kronikat e lajmeve në kanalet zyrtare të Ora News në YouTube[5].

Ju lutem të më ndihmoni pasi nuk jam një njohës i mirë i Wikipedia paçka se kjo është shndërruar në një matës për pozicionin tim të punës. Në rast se është e mundur për kontakt në privat më thoni. --Oranews (diskutimet) 8 prill 2013 10:18 (CEST)

vetem sugjerim!

E rrespektoj punen tuaj! Kam vetem nje mendje ndryshe sikur ato fotografite e shkollave te mos ishin ne formatin 400 por 500 sepse shkollat jane qendra informimi dhe kultivimi per shume breza ndaj dhe meritojne fotografi me te medha!--Maja e Lëpjetës (diskutimet) 11 qershor 2013 17:05 (CEST)

Shpella e Kosovareve

autori

vendi

ku ndodhet

etj

--4dritan (diskutimet) 19 janar 2014 20:06 (CET)== Problem me te drejtat e autorit- FAQJA AGIM ZAJMI ==

Pershendetje Xixa,

Faleminderit per ilustrimijn e faqes se Agim Zajmit me pikturat e vena nga ju.

Faleminderit per heqjen e pikturave nga kjo faqe. Do te shtoj disa piktura(ne wikipedia commons), me emrin e intégruar ne foto te artistit me te gjitha te drejtat te lira Ne kete menyre edhe faqja do jete illustruar, edhe ne nuk do kemi me te drejtat e autorit.


Pershendetje dhe urime per punen e madhe qe ju beni. 4dritan


Copyright violations about the painter Agim Zajmi

Pershendetje,

Ju lutem shume fshijini imazhet se jane ne kundershtim me te drejten e autorit(Agim Zajmit):


  Skeda:Ngritja e Flamurit Deçiç 1911.jpg
  Skeda:Për luftën në Kosovë.JPG
  Skeda:Portret shqiptareje 2.JPG
  Skeda:Rozafa.JPG
  Skeda:Sovraniteti shqiptar.JPG
  Skeda:Portret i Shote Galicës në kalë.JPG
  Skeda:Konstandini dhe Doruntina.JPG
  Skeda:Valle shqipëtare.JPG
  Skeda:Nëna shqipëtare.JPG

Une jam djali i autorit dhe keto imazhe jane publikuar pa lejen e autorit, dmth piktorit Agim Zajmi. Faleminderit per heqjen e pikturave nga kjo faqe. Do te shtoj disa piktura(ne wikipedia commons), me emrin e intégruar ne foto te artistit me te gjitha te drejtat te lira Ne kete menyre edhe faqja do jete illustruar, edhe ne nuk do kemi me probleme me te drejtat e autorit.

Pershendetje

Merge account

Hello, can you merge your account? --Kolega2357 (diskutimet) 30 mars 2014 14:07 (CEST)

Dekoratë

  DEKORATË
Për punë të palodhshme në Wikipedia.
AMMARTIVARI DISKUTO 13 korrik 2014 23:21 (CEST)

Global account

Hi Xixa! As a Steward I'm involved in the upcoming unification of all accounts organized by the Wikimedia Foundation (see m:Single User Login finalisation announcement). By looking at your account, I realized that you don't have a global account yet. In order to secure your name, I recommend you to create such account on your own by submitting your password on Special:MergeAccount and unifying your local accounts. If you have any problems with doing that or further questions, please don't hesitate to contact me on my talk page. Cheers, DerHexer (diskutimet) 17 Janar 2015 02:32 (CET)

Kandidatura ime për Syops

Prsh, Xixa, po të kërkoj nëse ke mundësi të votosh kandidaturën time për syops këtu. Faliminderit paraprakisht. --AMMARTIVARI DISKUTO 22 Shkurt 2015 12:07 (CET)

Mos posto materiale të kopjuara!

 

Vini re!

Jeni duke shfletuar fletët e enciklopedisëlirë, Wikipedia. Nëse keni ndërmend të kontriboni për të krijuar një enciklopedi popullore shqiptare në Internet, atëherë ju lutem kontriboni ashtu si i ka hije një shqiptari të arsimuar. Do t'ju ndihmoj me gjithë dëshirë nëse më lejoni. Që të mund t'ju ndihmoj, nevojitet që së paku të keni parasysh rregulloren tonë.

Shih dhe këtë:


Je i lutur dhe i këshilluar të mos postosh më materiale të kopjuar anga gazetat. Nëse vazhdon në këtë mënyrë do t'i sugjeroj administratorit të të bllokojë llogarinë apo hapjen e artikujve të rinj, meqë veprimi yt është i përsëritur. E ke bërë të paktën në dy herët e fundit këtu dhe këtu. Kushedi sa materiale të kopjuara që nuk i plotësosjnë kushtet e wikipedias ke postuar në të shkuarën... Ndalo! Kontributet e këtilla janë të pavlera!-- Mr. Pseudo diskuto 13 mars 2015 13:13 (CET)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:47 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:48 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:51 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:51 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:52 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:52 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:52 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:53 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:54 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:54 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:55 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 16 shtator 2015 05:21 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 16 shtator 2015 05:23 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 16 shtator 2015 05:23 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 16 shtator 2015 05:23 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 16 shtator 2015 05:23 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 16 shtator 2015 05:24 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 16 shtator 2015 05:25 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 16 shtator 2015 05:25 (CEST)

Rreth zërit "K. Petriti"

Ju faleminderit që e rihapët zërin "Koçi Petriti" në Vikipedi. Në rast se mendoni ta plotësoni artikullin me veprat e botuara të tij, informacion të plotë e të saktë mund ta gjeni në këtë lidhje: botime: K. Petriti. Nuk mund ta bëj vetë këtë punë, për shkak të një konflikti të krijuar me përdorues të tjerë, të cilët - duke abuzuar me rolin prej administratori - e fshinë fare atë zë.

Shkelje e te drejtave te autorit

Pershendetje Xixa, ju lutem ndaloni se kopjuari nga uebsajtet e tjera, pasi kjo eshte shkelje e te drejtave te autorit, qe perben njekohesisht shkeljen e ligjit shqiptar dhe amerikan mbi te drejten e autorit si dhe shkeljen e rregullave te Wikipedias. Nese do te vazhdoni te postoni tekst te mbrojtuar nga e drejta e autorit, mund te bllokoheni, madje edhe pafundesisht, pasi eshte e disata here qe e perserisni kete veprim. --Olsi (diskutimet) 28 prill 2016 01:20 (CEST)

Dekorate simbolike

  DEKORATË
Për kontribut te jashtëzakonshem në vite në wikin shqiptar dhe një punë të palodhur që tregon vetem një gjë: Dashurinë e madhe për Shqipërinë, shqiptarët, dhe kulturën e tyre. Faleminderit!
1l2l3k (diskutimet) 14 tetor 2017 20:27 (CEST)

Faqet me ndryshime në pritje

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 20:37 (CEST)

Image location

Hello, I wonder if you can tell me where exactly the Skënderbej statue here is located? [6] //Rotsee (diskutimet) 13 maj 2020 14:29 (CEST)

nderrimi i te dhenave te vjetruara

pershendetje xixa Ju faleminderit per kontributin tuaj ne wikipedia. Kam nje kerkese nga ju a do mundeni te nderroni fotografine e Zotit Ilir me nje aktuale te cilen do ua ve une ne dispozicion? eshte kerkese edhe e menaxherve te artistit a mund te me kontaktoni ju lutem! te falenderoi shume paraprakisht per mundin dhe kontributin. respekt Almensch2020 Almensch2020 (diskutimet) 29 korrik 2020 00:14 (CEST)