Pasomë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Sumë.

Pasomë
Sumë
Fshat
Vendndodhja
Pasomë is located in Kosova
Pasomë
Pasomë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 52′ 60″ Veri

20° 57′ 23″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto