Pokërveniku

fshat në Maqedoni

Pokërvenik, (maqedonisht: Покрвеник/Pokrivenik) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Pokërvenik
Покрвеник
Fshat
noform
Vendndodhja
Pokërvenik is located in Maqedonia e Veriut
Pokërvenik
Pokërvenik
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 861 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 1′ 46″ Veri

20° 56′ 55″ Lindje

Popullsia 65 banorë (2002)

DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 65 banorë Maqedonas.[1]

BurimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto