Portbou

komunë në Katalonjë, Spanjë


Portbou është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona. Portbou ka 1307 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.21 km2.

Portbou
Komunë
noform
Stema_figuraDrapeau de Portbou.png
Vendndodhja
Portbou is located in Spanjë
Portbou
Portbou

Koordinatat: 42°25′37″V 3°9′40″L / 42.42694°V 3.16111°L / 42.42694; 3.16111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Spain
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Kryetari i Bashkisë Josep Lluís Salas Mallol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.21 km2
Lartësia 28 m (m.n.d.)
Popullsia 1307 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Portbouenc, portbouenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 25′ 37″ Veri

3° 9′ 40″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Portbou – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale