A Coruña është një provincë e komunitetit autonom Galicia, në Spanjë. A Coruña ka një popullsi prej 1,139,121 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7,950 km2.

Provinca A Coruña
Popullsia
 • Gjithsej1.139.121
Emri i banorëvespanjisht: [A Coruñano/a] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto