Cuenca është një provincë e komunitetit autonom Castilla-La Mancha, në Spanjë. Cuenca ka një popullsi prej 218,036 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17141 km2.

Provinca Cuenca
Popullsia
 • Gjithsej218.036
Emri i banorëvespanjisht: [Conquense] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto