Zaragoza është një provincë e komunitetit autonom Aragon, në Spanjë. Zaragoza ka një popullsi prej 973252 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17274 km2.

Provinca Zaragoza
Population
 • Total973.252
Demonym(s)Zaragozano/Zaragozana

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto