Rælingen është një komunëqarkun Akershus, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 72 km² dhe popullsi 14720 banorë[1].

Rælingen
Rælingen1.JPG
Stema zyrtare e Rælingen
Popullsia
 • Gjithsej14.720
Faqja zyrtarewww.ralingen.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto