Rabós

komunë në Katalonjë, Spanjë


Rabós është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia.

Rabós
Komunë
noform
The 9th century Rabós monastery of Sant Quirze de Colera
Vendndodhja
Rabós is located in Spanjë
Rabós
Rabós

Koordinatat: 42°23′V 3°2′L / 42.383°V 3.033°L / 42.383; 3.033

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Rabós – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale