Rakkestad është një komunëqarkun Østfold, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 435 km² dhe popullsi 7232 banorë[1].

Rakkestad
Stema zyrtare e Rakkestad
Popullsia
 • Gjithsej7.232
Faqja zyrtarewww.rakkestad.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto