Koordinatat: 42°19′12″V 20°43′20″L / 42.32°V 20.7223°L / 42.32; 20.7223

Ranillug është një vendbanim në komunën e Ranillugut, Kosovë.[1]

Ranillug
Fshat
Vendndodhja
Ranillug is located in Kosova
Ranillug
Ranillug
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ranillug
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoravë
Lartësia 603 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 32″ Veri

21° 35′ 56″ Lindje

Shih edheRedakto

BurimetRedakto

  1. ^ "Ranilug". osce.org (në anglisht). OSCE. Marrë më 21 gusht 2017.

Lidhje të jashtmeRedakto 
Stema e shtetit
Deklarata Kushtetuta Republika e Kosovës SHPK TMK
Gjykata Kuvendi Kryetari Qeveria Shërbimet
Komunale : Artana  · Dardana  · Deçani  · Sharri  · Drenasi  · Ferizaj*  · Fushë Kosova  · Gjakova*  · Gjilani*  · Graçanica  · Hani Elezit**  · Burimi  · Juniku  · Kaçaniku  · Klina  · Kllokoti  · Albaniku  · Lipjani  · Malisheva  · Mamusha  · Mitrovica*  · Kastrioti  · Parteshi  · Peja*  · Podujeva  · Prishtina*  · Prizreni*  · Rahoveci  · Ranillugu  · Shtërpca  · Shtime  · Skënderaj  · Theranda  · Vitia  · Vushtrria  · Zubin Potoku  · Zveçani
Rajonale : Gjakova ·  Gjilani · Mitrovica · Peja · Prizreni · Prishtina · Ferizaj