Raphaël Personnaz

aktor francez

Raphaël Personnaz (lindur 23 korrik 1981) është një aktor Francez. Ai ka shfaqur në më shumë se pesëdhjetë filma që nga viti 1998.

Raphaël Personnaz
Raphael Personnaz Cabourg 2013.jpg
Raphaël Personnaz in 2013
U lind (23-07-1981) 1981 Korrik 23 (1998 vjeç) invalid year invalid day
PunësimiActor
Vite aktiviteti1998-present

Filmografia e zgjedhurRedakto

Viti Titulli Roli Notes
2006 Blame It on Fidel Mathieu
2010 The Princess of Montpensier Henri, Duke of Anjou
2011 Forces spéciales Elias
2012 Three Worlds Al
Anna Karenina Alexander Vronsky
2013 Quai d'Orsay Arthur Vlaminck
Fanny Marius Olivier
Marius Marius Olivier
2014 The New Girlfriend
The Gate François Bizot

Lidhjet e JashtmeRedakto

  Commons: Raphaël Personnaz – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale