Ramiro, Valladolid është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Valladolid, në Castile dhe León. Ramiro, Valladolid ka 44 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.2 km2.

Ramiro, Valladolid
Komunë
Vendndodhja
Ramiro, Valladolid is located in Spanjë
Ramiro, Valladolid
Ramiro, Valladolid

Koordinatat: 41°13′43″V 4°47′10″P / 41.22861°V 4.78611°P / 41.22861; -4.78611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Valladolid
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.2 km2
Popullsia 44 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 13′ 43″ Veri

4° 47′ 10″ Perëndim

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto