Reznik është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rreznik.

Reznik
Rreznik
Fshat
Vendndodhja
Reznik is located in Kosova
Reznik
Reznik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 536 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 46′ 31″ Veri

20° 58′ 8″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto