Risako Oga

futbolliste japoneze

Risako Oga (大賀 理紗子 Oga Risako?, lindur më 4 Janar 1997) është një futbolliste japoneze.[1]

Risako Oga
Të dhënat personale
Emri i plotëRisako Oga
Data e lindjes (1997-01-04) 4 Janar, 1997 (23 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualNojima Stella Kanagawa Sagamihara
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2019–Nojima Stella Kanagawa Sagamihara
Ekipi kombëtar
2019–Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 3 0
Gjithsej 3 0

ReferimetRedakto