Stampa:Qytet (SHBA)

Rochester, New York është një qytet në qarkun Monroeshtetit federal New York, SHBA. Në Rochester, New York jetojnë 210358 banorë (2012), dhe dendësia e popullisë është 2368.3 banor/km2 (6132.9 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 96.1 km2 (37.1 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 154 m (505 ft).

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Rochester, New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale