Koordinatat: 51°55′V 4°30′L / 51.917°V 4.500°L / 51.917; 4.500

Roterdami është qyteti i dytë i Holandës me popullsi dhe qyteti me portin më të madh në Evropë.

Roterdami

Shih edheRedakto

Personalitete të shquaraRedakto

ReferimeRedakto