Saint John's (Newfoundland dhe Labradori)

Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Saint John's (kthjellim).

Saint John's është një qytetDivizioni Nr. 1, provinca Newfoundland dhe Labradori, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 446 km² dhe popullsi 100646 banorë.[1]

Saint John's
qytet
City of St. John's.jpg
Population
 • Total100.646
Websitewww.stjohns.ca/index.jsp

ReferimetRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Newfoundland dhe Labradori