Hape menynë kryesore
Salix
-
-
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Malpighiales
Familja: Salicaceae
Grupi: Salix
Antarët

Lista e anëtarëve

Salix Shelgu është një dru ose shkurre me degë të holla e të lakueshme dhe me gjethe gjatoshe, të ngushta a vezake, që rritet zakonisht në vende me lagështi.


Lista e anëtarëveRedakto

Shiko dhe këtëRedakto

Salix në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtmeRedakto

Për Salix alba

Për Salix purpurea

  Commons: Salicaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


  Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.