Santo Adriano

komunë në SpanjëSanto Adriano është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Asturias. Santo Adriano ka 260 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22.6 km2.

Santo Adriano
Komunë
noform
Town hall of Santo Adriano
Stema_figura
Vendndodhja
Santo Adriano is located in Spanjë
Santo Adriano
Santo Adriano

Koordinatat: 43°19′V 5°59′P / 43.317°V 5.983°P / 43.317; -5.983

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oviedo
Kryetari i Bashkisë Carlos de Llanos González
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.6 km2
Popullsia 260 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33115
Faqja Zyrtare www.santoadriano.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto