Seltjarnarnes

komunë në Islandë

Seltjarnarnes (islandisht: [Seltjarnarnesbær] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin i Kryeqytetit, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugperëndimore.

Seltjarnarnes
Seltjarnarnesbær
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej4.381
{{{postal_code_type}}}
170, 172

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto