Shogo Taniguchi

futbollist japonez

Shogo Taniguchi (lindur më 15 Korrik 1991) është një futbollist japonez.

Shogo Taniguchi
Të dhënat personale
Emri i plotëShogo Taniguchi
Data e lindjes (1991-07-15) 15 Korrik, 1991 (29 vjeç)
Vendi i lindjesKumamoto, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKawasaki Frontale
Numri5
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–Kawasaki Frontale
Ekipi kombëtar
2015Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2015 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtmeRedakto