Skënder Plasari

aktor shqiptar

Skënder Plasari (lindi me 13 Maj 1934) eshte nje aktor dhe skenarist shqiptare. I njohur per interpretimin e tij ne filmat dhe teatrot shqiptare dhe gjithashtu ne Estraden e Tiranes se bashku me shume aktore te tjere te filmit dhe humorit.

Skënder Plasari

FilmografiaRedakto

Filmat per te cilat ka shkruajtur skenareRedakto

Filmat qe ka interpretuar si aktorRedakto