Skagafjörður (komunë)

komunë në Islandë


Skagafjörður (islandisht: Sveitarfélagið Skagafjörður), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Veriperëndimor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Veriperëndimore.

Skagafjörður
Sveitarfélagið Skagafjörður
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja në Islandë
Vendndodhja në Islandë
Population
 • Total3.978

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto