Skeiða- og Gnúpverjahreppur

komunë në Islandë

Skeiða- og Gnúpverjahreppur (islandisht: Skeiða- og Gnúpverjahreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore jugore.

Skeiða- og Gnúpverjahreppur
Skeiða- og Gnúpverjahreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Jugor
Provinca Zona Jugore
Kryetari i komunës Kristófer Tómasson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2,231 km2
Popullsia 530 banorë
Dendësia 0.24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto