Skodje është një komunëqarkun Møre og Romsdal, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 120 km² dhe popullsi 3668 banorë[1].

Skodje
PanoramaSkodjebroene.jpg
Stema zyrtare e Skodje
Popullsia
 • Gjithsej3.668
Faqja zyrtarewww.skodje.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Skodje – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto