Ndryshimi mes inspektimeve të "Ilir Prapashtica"

ska përmbledhje të redaktimeve
Ai sot konsiderohet si një ndër përsonazhët më humoristike në Kosovë. Ai ishte e njohur edhe para vitit [[1997]] mirëpo me fillimin e transmetimit të serialit [[Familja Moderne]], ku ai luan rolin e Longarit (Longari), një rol kyç në freskinë dhe humorin e serialit. Roli i tij, një problemaxhi shumë i madh, nxjerr shumë telashe dhe poashtu gënjen. Flet shpejt, dhe shume genjen, për 1 2 3 minuta e bene gjerat si në ëndërr. Është një person qe gjerat i merr me serioze por edhe pak është problem. Vjen dhe mban shume fjalë ku u a shpreh të tjerëve ma gjithmonë vepron mirë dhe të gjithë nuk e dojnë
 
Është shumë ndanjedhyese, ka inat mbi ArdinShokun e tij dhe janë hajna.
 
[[Kategoria:Aktorë]]
[[Kategoria:Lindje 19711972]]
Anonymous user