Dallime mes rishikimeve të "Paul Gottlieb Nipkow"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
'''Paul Julius Gottlieb Nipkow''' (22 Gusht 1860 - 24 Gusht 1940) ka qenë një ndër teknik tekniketteknikët dhe elektricitetelektricistëtte mirmirë asjë Kohekohës.
{{Biografia-Box
|Emri Mbiemri =Paul Gottlieb Nipkow<br>([[1860]] - [[1940]])