Ndryshimi mes inspektimeve të "Evropa Qendrore"

13 bytes removed ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.6.2) (roboti ndryshoj: ckb:ئەورووپای ناوەڕاست)
[[SkedaImage:Mitteleuropa2CentralEurope.png|parapamjethumb|300px|djathtas| Evropa e Mesme]]
'''[[Evropa]] e Mesme''' është regjion i Evropës kufijtë e së cilit vështirë definohen. Evropa e Mesme shtrihet ndërmjet asaj Perëndimore, Jugore dhe Evropës lindore.