Dallime mes rishikimeve të "Piroku"

136 bytes removed ,  11 vjet më parë
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
== Gjeografia ==
Piroku ka mbi 5000 banore, te gjithe te etnicitetit Shqiptar . Eshte nder fshatrat me te medha te komunes se Bogovines.
 
[[Skeda:Example.png|thumb|Caption text]]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/37/Pirok_view.JPG/800px-Pirok_view.JPG
 
 
 
PIROKU shtrihet kah pjesa e fundit e POLOGUT TE EPERM dhe me nje forme te padefinuar gjeometrike lidhet per rrezen e Bjeshkeve te Sharrit, bjeshke te cilat gati-gati e mbane ne preher fshatin. Nga ana e lindjes kufizohet me fushen e vet (Pirokun), ne perendim me Malet e Sharrit, ne veri me fshatin Bogovine dhe ne jug me fshatin Gradec.
Anonymous user