Ndryshimi mes inspektimeve të "Hermann Goering"

50 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Hermann Wilhelm Göring''' ose '''Hermann Goering''' (12 janar 189315 tetor 1946), ka qënë politikan dhe ushtarak, një prej figurave më të spikatura të G...)
 
'''Hermann Wilhelm Göring''' ose '''Hermann Goering''' ([[12 janar]] [[1893]] — [[15 tetor]] [[1946]]), ka qënë politikan dhe ushtarak, një prej figurave më të spikatura të Gjermanisë naziste. [[Skeda:Hermann-Goering.JPG|thumb|250px|Goering]]