Ndryshimi mes inspektimeve të "Hermann Goering"

67 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Hermann Wilhelm Göring''' ose '''Hermann Goering''' ([[12 janar]] [[1893]] — [[15 tetor]] [[1946]]), ka qënë politikan dhe ushtarak, një prej figurave më të spikatura të Gjermanisë naziste. [[Skeda:Hermann-Goering.JPG|thumb|250px|Goering]]
 
[[de:Hermann Goering]]
 
[[it:Hermann Goering]]
 
[[en:Hermann Goering]]
{{cung}}
[[Kategoria:Nazizëm]]