Dallime mes rishikimeve të "Paul Gottlieb Nipkow"

ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
 
==Biografi e Shkurtër==
Nipkow ishte një gjerman i lindur në Lauenburg ([[Lębork]]) në Pomerania. Ndërsa në shkollë në Neustadt (Wejherowo), West Prusia, Nipkow eksperimentoi në telefoninë dhe transmetimin e fotografive të lëvizin. Pas diplomimit, ai shkoi në Berlin në mënyrë të studiuar shkenca. Ai studioi optikë fiziologjik me Hermann von Helmholtz, dhe elektro-fizikës me Adolf Slaby.
 
==Idetë e Para==
Anonymous user