Dallime mes rishikimeve të "18 tetor"

No change in size ,  10 vjet më parë
* [[1985]] - loja [[Super Mario Bros]] realizohen për [[Sistemin Nintendo]]
* [[1989]] - Udhëheqësi i Gjermanisë Lindore [[Erich Honecker]] vie përsëri në fuqi.
* [[1991]] - [[Azerbajxhani]] pavarësohet nga [[Bashkimi SobjetikSovjetik]]
* [[2003]] - [[Kryetarët e Bolivisë|Presidenti]] bolivian [[Gonzalo Sánchez de Lozada]] u detyrua të japë dorëheqje dhe të largohet nga [[Bolivia]].
 
Anonymous user