Dallime mes rishikimeve të "Urdhëri Sovran Ushtarak i Maltës"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
vNo edit summary
}}
'''Urdhëri Sovran Ushtarak i Maltës''' ose '''Urdhri Sovran Ushtarak Spitalorë i Shën Xhovanit të Jeruzalemnit të Rodit dhe Maltës''' ([[anglisht]]: Sovereign Military Hospitaller Order of Saint John of Jerusalem of Rhodes and of Malta; [[italisht]]: Sovrano Militare Ordine Ospedaliero di San Giovanni di Gerusalemme di Rodi e di Malta; shkurt Urdhi i Maltës ose SMOM) është një urdhër fetar bamirës me qëndër në [[Romë]], i njohur edhe si subjekt i të drejtë ndërkombëtare. Territori i Urdhrit të Maltës është i përbër kryesisht nga pallati të cilat i njihet ekstraterritorialiteti nga Italia.
 
[[ar:فرسان مالطة]]
[[an:Soberana Melitar Orden de Malta]]
[[cs:Maltézský řád]]
[[de:Souveräner Malteserorden]]
[[et:Malta ordu]]
[[el:Κυρίαρχο Στρατιωτικό Τάγμα της Μάλτας]]
[[es:Orden de Malta]]
[[eo:Malta Ordeno]]
[[fr:Ordre souverain militaire hospitalier de Saint-Jean de Jérusalem, de Rhodes et de Malte]]
[[gl:Orde de Malta]]
[[hr:Suvereni malteški vojni red]]
[[ia:Ordine de Malta]]
[[it:Sovrano Militare Ordine di Malta]]
[[he:המסדר הסובירני הצבאי של מלטה]]
[[hu:Máltai lovagrend]]
[[mt:Ordni Militari Sovran ta' Malta]]
[[ro:Ordinul Suveran al Cavalerilor de Malta]]
[[nl:Orde van Malta]]
[[ja:マルタ騎士団]]
[[pl:Suwerenny Rycerski Zakon Szpitalników św. Jana z Jerozolimy z Rodos i z Malty]]
[[pt:Ordem Soberana e Militar de Malta]]
[[ru:Мальтийский орден]]
[[sk:Rád maltézskych rytierov]]
[[fi:Maltan ritarikunta]]
[[sv:Malteserorden]]
[[th:รัฐอธิปไตยทหาร ออร์เดอร์ ออฟ มอลตา]]
[[tr:Hospitalier Şövalyeleri]]
[[uk:Суверенний військовий Орден Госпітальєрів Святого Іоанна Єрусалимського, рицарів Родосу і Мальти]]
[[zh:馬爾他騎士團]]
3.535

edits