Dallime mes rishikimeve të "1 Nëntor"

2 bytes removed ,  10 vjet më parë
v
* [[1981]] - [[Antigua dhe Barbuda]] u pavarësuan nga [[Britania e Madhe]].
* [[1982]] - U bë përurimi i [[Muzeu Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu|Muzeut Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu]].
* [[1993]] - U bë [[MarrëveshjaTraktati ei MastrititMastrichtit]] për krijimin formal të [[EU|Bashkimit Evropian]].
* [[2009]] - [[Bill Clinton]], viziton [[Kosovë]]n
 
50

edits