Dallime mes rishikimeve të "Absorbimi"

2 bytes added ,  10 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
vNo edit summary
 
==Psikologji==
Thithja e gazeve aapo lëngjeve të dhëna nga jashtë nëpër lëkurë dhe ndierës. Po ashtu kuptohet në të njëjtin kuptim si [[Resorpcion]]. <ref name=GBH1>Der Grosse Brock Haus, Band 1 - Wiesbaden 1984 ISBN 3-7653-0363-1</ref>