Dallime mes rishikimeve të "18 Nëntor"

No change in size ,  9 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
* [[1928]] - U paraqit filmi i shkutër i animuar ''[[Steamboat Willie]]''. Filmi i parë i animuar me zë nën udhëheqje të kompanive [[Walt Disney]] dhe [[Ub Iwerks]]. Në këtë film paraqiten personazhet e njohura [[Mickey Mouse|Mickey]] dhe [[Minnie Mouse]]. Kjo datë gjithashtu llogaritet nga korporata Disney si ditëlindja e Mickey Mousit.
* [[1982]] - Boksieri 21 vjeçar [[Duk Koo Kim]] vdes pa pritur nga lëndimet në kokë gjatë rundit të 14-të në takimin me boksierin amerikan [[Ray Mancini]] në [[Las Vegas Strip|Las Vegas]] duke qenë shkak i reformave në sportin e [[boksi]]t.
* [[1991]] - [[BetajaBeteja e Vukovarit]].
 
== Lindje ==