Dallime mes rishikimeve të "Stampa:20 nëntor"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (Stampa:20 Nëntor u zhvendos tek Stampa:20 nëntor. Arsyja)
 
[[figura:The_Sounds_of_Earth_Record_Cover_-_GPN-2000-001978.jpg|130px110px|djathtas|[[SETI]], Kërkimi për Mençuri Jashtë-Tokësore.]]
* [[284]] - Diokletiani u zgjodh Perandor Romak.
*[[1920]] - Në [[Tepelenë]] [[Tërmeti|tërmeti]] me 8 ballë shkaktoi 36 viktima dhe 102 të plagosur, shkatërroi 2 500 shtëpi dhe la pa strehë 15 000 njerëz.