Ndryshimi mes inspektimeve të "Dinastia Qing"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
[[File:China Qing Dynasty Flag 1889.svg|thumthumb|250px|Flamuri i Dinastisë Qing dhe i Kinës]]
'''Dinastia Qing''' (1644-1911) pati gjithsej 12 perëndorë, nga Nurhaçi deri tek perandori i fundit Puyi. Po të numërohen vitet duke filluar nga koha e hyrjes së saj këtej Murit të Madh, dinastia Qing pati 10 perandorë dhe zgjati 268 vjet.
 
3.535

edits