Ndryshimi mes inspektimeve të "Menkulasi"

321 bytes added ,  9 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{Infobox ALB fshat| | foto harta=Noimage.png<!--240px--> | emri='''{{PAGENAME}}''' | banorë= | qarku=Qarku i Korçës | rrethi=Rrethi i Devollit...)
 
v
[[Category:Fshatra{{Fshat në Shqipëri]]
{{Infobox ALB fshat|
| Emri = Menkulasi
| foto harta=[[Figura:Noimage.png|Noimage.png]]<!--240px-->
| Emri (Rasa dhanore) = Menkulasit
| emri='''{{PAGENAME}}'''
| Figura =
| banorë=
| Shteti = Shqipëria
| qarku=[[Qarku i Korçës]]
| Rrethi rrethi=[[ Rrethi i Devollit]]
| Komuna komuna=[[ Komuna Miras]]
| Kodi postar =
| posta=
| Sipërfaqja =
| telefoni=
| Popullsia =
| lartësia=
| Regj. i popullsisë =
| latitude=
| Dend. e popullsisë =
| longitude=
| Faqja zyrtare =
| web=
<!--- Koordinatat ---->
| Gjerësia =
| Gjatësia =
| Lartësia =
}}
'''Menkulasi''' është një [[Fshati|fshat]] në [[Komuna Miras|komunën Miras]] në [[rrethin e Devollit]] të [[Shqipëria|Shqipërisë]].
 
<!-- == Gjeografia == -->
'''{{PAGENAME}}''' është një fshat në [[Republika e Shqipërisë|Republikën e Shqiperisë]]
<!-- == GjeografiaHistoria == -->
<!-- == Demografia == -->
== Shih dhe këtëedhe ==
{{Komuna Miras}}
{{SQ-Administrata-Cung}}
 
[[Kategoria:Fshatra në Shqipëri]]
== Demografia ==
[[Kategoria:Fshatra në Rrethin e Devollit]]
 
[[Kategoria:Vendbanime në Shqipëri]]
== Ekonomia ==
 
== Historia ==
 
== Shih dhe këtë ==
{{Qarku Korce}}
 
== Lidhje të jashtme ==
 
 
{{AL-gjeo-cung}}
 
[[Category:Fshatra në Shqipëri]]