Dallime mes rishikimeve të "Finiqi"

4 bytes removed ,  9 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
| Shteti = Shqipëria
| Rrethi = Rrethi i Sarandës
| Komuna = Komuna XarrëFiniq
| Kodi postar =
| Sipërfaqja =
| Lartësia =
}}
'''Finiqi''' është një [[Fshati|fshat]] në [[Komuna XarrëFiniq|komunën XarrëFiniq]] në [[rrethin e Sarandës]] të [[Shqipëria|Shqipërisë]].
 
Është qendër e komunës me të njëjtin emër, ku përmblidhen fshatrat Finiq, Karahaxh, Blerimas (Shijan), Buronjë , Vrion, Bregas dhe Çlirim (S.M.T.). Koordinatat gjeografike: gjerësia veriore 39° 54' 23", gjatësia lindore 20° 3' 30".
 
== Shih edhe ==
{{Komuna XarrëFiniq}}
{{SQ-Administrata-Cung}}