Dallime mes rishikimeve të "Finiqi"

3 bytes added ,  9 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
| Figura =
| Shteti = Shqipëria
| Rrethi = Rrethi i DevollitDelvinës
| Komuna = Komuna Finiq
| Kodi postar =
| Lartësia =
}}
'''Finiqi''' është një [[Fshati|fshat]] në [[Komuna Finiq|komunën Finiq]] në [[rrethin e DevollitDelvinës]] të [[Shqipëria|Shqipërisë]].
 
Është qendër e komunës me të njëjtin emër, ku përmblidhen fshatrat Finiq, Karahaxh, Blerimas (Shijan), Buronjë , Vrion, Bregas dhe Çlirim (S.M.T.). Koordinatat gjeografike: gjerësia veriore 39° 54' 23", gjatësia lindore 20° 3' 30".
 
[[Kategoria:Fshatra në Shqipëri]]
[[Kategoria:Fshatra në Rrethin e DevollitDelvinës]]
[[Kategoria:Vendbanime në Shqipëri]]