Ndryshimi mes inspektimeve të "Ed, Edd & Eddy"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
[[Skeda:Ed Edd N Eddy 2.jpg|thumb|250px|Protagonistët e serialit]]
'''Ed, Edd & Eddy''' shqip '''Ed, Edd dhe Edi''' është një serial i animuar e transmetuar dhe prodhuar nga ''Cartoon Newtork''për herë të parë [[11 janar]] [[1999]] dhe i krijuar më nga [[Danny Antonuci]].
 
 
[[Kategoria:Seriale të animuar]]
 
 
[[ar:إد، إدد وإدي]]
[[bg:Ед, Ед и Еди]]
[[da:Ed, Edd og Eddy]]
[[en:Ed, Edd n Eddy]]
[[es:Ed, Edd y Eddy]]
[[fi:Ed, Edd n Eddy]]
[[fr:Ed, Edd & Eddy]]
[[he:אד אדד ואדי]]
[[hu:Ed, Edd és Eddy]]
[[ja:エド エッド エディ]]
[[la:Ed, Edd n Eddy]]
[[lt:Ed, Edd n Eddy]]
[[mk:Ед, Ед и Еди]]
[[nl:Ed, Edd n Eddy]]
[[no:Ed, Edd og Eddy]]
[[pl:Ed, Edd i Eddy]]
[[pt:Ed, Edd n Eddy]]
[[ro:Ed, Edd și Eddy]]
[[ru:Эд, Эдд и Эдди]]
[[sr:Ед, Ед и Еди]]
[[sv:Ed, Edd & Eddy]]
[[tr:Ed, Edd ve Eddy]]