Dallime mes rishikimeve të "Soni Malaj"

382 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v
| titulli =
| emri i vërtetë = Sonila Malaj
| lindja = [[8 nëntor]] [[1981]] <br> [[Tropoje]], [[Bajram Curri]], [[Shqipëri]]<ref name="bio">[http://www.sonimalaj.de/artweb/?RnA5RDhsbE1QUFlMK3BUWkhnYzBJYjk0eHdBeGZFbWU2RW9NbXZ5MGw0Sk85SCtiTGFNWnRZTG16dlU9=RnA5RDhsbE1QUFlMK3BUWkhnYzBJYjk0eHdnN1pBbUU0a0V0bnUrb2g4OVRHekpaZ0VwSWFGZ3k%3D Biografia]</ref>
| lindja = [[Tirana|Tiranë]]
| vdekja =
| vite aktiv =
| webfaqja =
}}
 
'''Sonila Malaj''' (Emrilindi artist:me Soni[[8 Malaj)nëntor]] [[1981]] ne [[Tropoje]], [[Bajram Curri]], [[Shqipëri]]<ref name="bio"></ref>, është një këngëtare e suksesshme shqiptare nga [[Shqipëria]].
 
== Veprat muzikore ==
 
== Eurovizion ==
Sipas mediave dhe disa faqe interneti<ref>[http://www.thesun.co.uk/article/0,,4-2007220083,00.html The Sun Online - Bizarre: Serbia 'stole' winning song]</ref>) [[kënga]] fituese "Molitva" ([[Gjuha sjhqipeshqipe|shqip]]: Lutja) nga këngëtarja serbe [[Marija Šerifović]] është vjedhur nga kënga "Ndarja" e Sonit.
 
== Referenca ==
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Këngëtarë shqiptarë]]
[[Kategoria:Lindje 1981]]
 
[[de:Sonila Malaj]]
24.783

edits