Dallime mes rishikimeve të "Njësia administrative Ostren"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
}}
'''Komuna Ostren''' ose '''Ostreni''' është një [[komunë]] në [[Rrethin e Bulqizës]] në [[Shqipëri]].
 
Komuna ostren prbehet nga fshatra me popullsi minoritare maqedonase ku mbizoteron papunsia varferia dhe ersira e zhvillimit kulturor .kjo komun ka nje migrim te jasht zakonsh qe ne fillim te viteve 90 dhe si pasoj popullsia e saj eshte pergjysmuar.problem mallor per banoret e kesaj komune mbetet infrastruktura ku per vite te tera qe ne vitin 2005 nuk eshte bere asnnje investim ne permirsimin e rugeve dhe ne ritjen e rjetit rugor .Shum shpesh jan mar fonde per investime por etja e lig e disa pushtetareve vendor per tu pasuruar ne menyr gjakepirese ka lene banoret e kesaj komune ne mjerimin mesjetar duke perdorur mjete bujqesor qe kerkohen per ne muze.
 
== Vendbanimet ==