Ndryshimi mes inspektimeve të "Vërboci (Kllokot)"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
{{Infobox KS fshat| height="200"
'''Vërboci''' është një vendbanim në komunën e [[Therandë|Therandës]], [[Kosovë]].
| foto harta=[[Figura:noimage.png|140px]]
| emri=Vërboc
| komuna=[[Kllokoti|Kllokot]]
| banorë=
| posta=
| telefoni=
| lartësia= 507 m
| latitude= 42° 19′ 44" N
| longitude= 21° 24′ 25" E
| web=
}}
'''Vërboci''' ([[Gjuha serbe|serbisht]]: ''Врбовац/Vrbovac'') është një vendbanim në komunën e [[Therandë|TherandësKllokoti]]t, [[Kosovë]].
 
== Shih dhe këtë ==
* [[Lista e ardhacakëve - Therandë]]
* [[Vërboc]]
 
{{KO-gjeo-cung}}
 
[[Kategoria:Fshatra në Kosovë]]
 
[[sr:Врбовац (Витина)]]