Dallime mes rishikimeve të "Smira"

337 bytes added ,  9 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
{{Infobox KS fshat| height="200"
'''Smira''' është një vendbanim në komunën e [[Vitia|Vitis]], [[Kosovë]].
| foto harta=[[Figura:noimage.png|140px]]
| emri=Smira
| komuna=[[Vitia]]
| banorë=
| posta=
| telefoni=
| lartësia= 550 m
| latitude= 42° 17′ 57" N
| longitude= 21° 19′ 06" E
| web=
}}
'''Smira''' ([[Gjuha serbe|serbisht]]: ''Смира/Smira'') është një vendbanim në komunën e [[Vitia|VitisVitisë]], [[Kosovë]].
 
== Shih dhe këtë ==
* [[Lista e ardhacakëve - Viti]]
 
{{KO-gjeo-cung}}
 
[[Kategoria:Fshatra në Kosovë]]
 
[[sr:Смира]]